Lautakuntien jäsenet 2017-2021

Valtuustokausi 1.6.2017-31.5.2021
 

Tarkastuslautakunta

   

Jäsen

Henkilökohtainen varajäsen

Pj   Aslak Pekkala Veikko Väänänen
Vpj   Kalle Kuhmonen Aarre Vilponen
    Satu Yliluoma Pekka Roinesalo
    Kari Knuutila Laila Aikio
    Riitta Näkkäläjärvi Eija Jääskeläinen
    Arto Valo Göran Blomster
    Katja Lettinen Birit Schenk
       

Keskusvaalilautakunta

   

Jäsen

Pj   Pekka Välitalo  
Vpj   Heli Aikio  
    Kalervo Maununen  
    Eila Jääskeläinen  
    Maijukka Pyykkö  
   

Varajäsenet (kutsumajärjestyksessä)

1.   Tapio Ulvinen  
2.   Veikko Tarvainen  
3.   Kaisa Tanhua  
4.   Riitta Näkkäläjärvi  
5.   Eila Kallioinen  
       

Sivistyslautakunta

   

Jäsen

Henkilökohtainen varajäsen

Pj   Anne Tuovila Eeva Harmanen
1. Vpj   Miina Seurujärvi Annika Pasanen
2. Vpj   Lauri Titola Eija Jääskeläinen
    Tanja Sanila Essi Warséll
    Vesa Pietikäinen Markku Harri
    Pekka Roinesalo Kari Akujärvi
    Göran Blomster Antero Karjalainen
    Aleksi Kinnunen Satu Aikio
    Toini Sanila Aarre Vilponen
       

Sosiaali- ja terveyslautakunta

   

Jäsen

Henkilökohtainen varajäsen

Pj   Eira Oikarinen Eija Jääskeläinen
1. Vpj   Aslak Pekkala Kari Akujärvi
2. Vpj   Henna Tervaniemi Ritva Hirvelä
    Raimo Parviainen Markku Harri
    Janne Hannola Meeri Nivasalo
    Satu Yliluoma Pekka Roinesalo
    Tiitu Kemppainen Kaisa Tanhua
    Emilia Nieminen Kai Jentala
    Sergei Kp. Fofonoff Aleksi Kinnunen
       

Tekninen lautakunta

   

Jäsen

Henkilökohtainen varajäsen

Pj   Pekka Pekkala Kalle Kuhmonen
1. Vpj   Kari Tammela Tapani Pennanen
2. Vpj   Marko Katajamaa Markku Harri
    Tanja Sanila Anu Avaskari
    Tiitu Kemppainen Jaana Seipiharju
    Eeva Harmanen Anne Tuovila
    Hannu Alenius Laila Aikio
    Anna Roos Miina Seurujärvi
    Velijosi Salonen Matti Luukkonen
       

Valtuuston vaalilautakunta

   

Jäsen

Henkilökohtainen varajäsen

Pj   Janne Hannola Vesa Pietikäinen
Vpj   Kalle Kuhmonen Aleksi Kinnunen
    Kari Tammela Jaana Seipiharju
    Eira Oikarinen Lauri Titola
    Miina Seurujärvi Maire Puikko
       

Elinvoimalautakunta 

   

Jäsen

Henkilökohtainen varajäsen

Pj   Jaana Seipiharju Göran Blomster
Vpj   Tanja Sanila Satu Yliluoma
    Miia Kärnä Hannu Alenius
    Kalle Kuhmonen Toini Sanila
    Anu Avaskari Essi Warséll
    Marko Katajamaa Janne Hannola
    Timo Väisänen Ari Seipiharju
    Tapani Pennanen Mari Lukkari
    Pekka Roinesalo Juho Niskanen
       

Rintamaveteraaniasian neuvottelukunta

Puheenjohtaja       Toini Sanila                                                                                    
Sihteeri Eija Portti  
Jäsen Outi Liisanantti  
Jäsen Jaakko Seppänen  
Jäsen Riitta Sipola-Kellokumpu  
Jäsen Matti Huru  
Jäsen Gösta Waselius  
Jäsen Kalevi Salmi  
Jäsen Eeva Honkanen  

 

Käräjäoikeuden lautamiehet

    Tanja Sanila  
    Tiitu Kemppainen  
    Velijosi Salonen  
    Kari Knuutila  
       

Kiinteistötoimitusten uskotut miehet

    Markku Harri  
    Raimo Parviainen  
    Satu Yliluoma  
    Kari Knuutila  
    Laila Aikio  
    Marko Haataja  
    Tapani Pennanen  
    Lauri Titola  
    Velijosi Salonen  
    Anna Roos  

Lapin Liitto -kuntayhtymän edustajainkokous

   

Edustaja

Henkilökohtainen varaedustaja

    Jari Huotari Anu Avaskari
    Hannu Alenius Toini Sanila
       

Kolpeneen palvelukeskuksen kuntayhtyhmän yhtymävaltuusto

   

Jäsen

Henkilökohtainen varajäsen

    Anu Avaskari Satu Yliluoma
    Kalle Kuhmonen Sergei Kp. Fofonoff
       

Lapin Sairaanhoitopiirin kuntayhtymän yhtymävaltuusto

   

Jäsen

Henkilökohtainen varajäsen

    Anu Avaskari Eeva Harmanen
    Aarre Vilponen Ritva Hirvelä
       
Print icon Tulosta sivu
Jaa tämä sivu: