Kunnanhallitus

Alenius Hannu
Kunnanhallituksen 1. varapuheenjohtaja 040 505 3890 hannu.alenius@co.inet.fi
Hannola Janne
Valtuutettu 045 2233 641 janne.hannola1@inari.fi
Huhtamella Jari
Valtuutettu 040 702 5302 jari.huhtamella@inari.fi
Huhtamella Jarmo
Kunnanhallituksen 2.varapuheenjohtaja 040 144 9869 jarmo.huhtamella@inari.fi
Huotari Jari
Kunnanhallituksen puheenjohtaja 040 7346 722 jari.huotari@inari.fi
Kasurinen Tommi
Kunnanjohtaja 050 548 4123 tommi.kasurinen@inari.fi
Palolahti Heli
Valtuutettu 0400 719 146 heli.palolahti@gmail.com
Roos Anna (luottamushenkilö)
- annakatariinaroos@gmail.com
Seipiharju Jaana
Valtuutettu 040 5511 506 jaana.seipiharju@inari.fi

Valtuusto

Alenius Hannu Kunnanhallituksen 1. varapuheenjohtaja 040 505 3890 hannu.alenius@co.inet.fi
Avaskari Anu Valtuuston 1. varapuheenjohtaja, sivistyslautakunnan varapuheenjohtaja, elinvoimajaoston varapuheenjohtaja 040 564 0053 anu.avaskari@gmail.com
Franssi Eemeli valtuutettu - pekka.franssi@gmail.com
Hannola Janne Valtuutettu 045 2233 641 janne.hannola1@inari.fi
Huhtamella Jari Valtuutettu 040 702 5302 jari.huhtamella@inari.fi
Huhtamella Jarmo Kunnanhallituksen 2.varapuheenjohtaja 040 144 9869 jarmo.huhtamella@inari.fi
Huotari Jari Kunnanhallituksen puheenjohtaja 040 7346 722 jari.huotari@inari.fi
Katajamaa Marko Teknisen lautakunnan puheenjohtaja
Kiviniemi Hanna Valtuutettu 040 6577 433 hanna.kiviniemi@inari.fi
Koivisto Anni Valtuuston 2. varapuheenjohtaja 040 4155 969 anni.koivisto@inari.fi
Kustula Kirsti Valtuutettu kirsti.kustula@inari.fi
Leivo Arto Valtuutettu, tarkastuslautakunnan puheenjohtaja 0400 967600 arto.leivo@gmail.com
Lohiniva Kari Valtuutettu 0500 588 645 kari.lohiniva@
Näkkäläjärvi Pirita Valtuutettu - pirita.nakkalajarvi@inari.fi
Oikarinen Eira Valtuutettu oikarinen.eira@gmail.com
Palolahti Heli Valtuutettu 0400 719 146 heli.palolahti@gmail.com
Pekkala Aslak Valtuutettu - -
Pietikäinen Vesa (luottamushenkilö) Valtuutettu 040 7705 173 vesapietikainen030@gmail.com
Roos Anna (luottamushenkilö) - annakatariinaroos@gmail.com
Saastamoinen Petri Valtuutettu, elinvoimajaoston pj. 040 560 9797 petri.saastamoinen@inari.fi
Seipiharju Jaana Valtuutettu 040 5511 506 jaana.seipiharju@inari.fi
Tammela Kari Valtuutettu 040 837 7691 kari.tammela@inari.fi
Tervahauta Janne Valtuuston puheenjohtaja 0400 485 998 janne.tervahauta@inari.fi
Väisänen Timo Valtuutettu 0400 696 276 timsavaisanen@gmail.com

Tarkastuslautakunta

Kallioinen Eila
Luottamushenkilö
Kustula Kirsti
Valtuutettu kirsti.kustula@inari.fi
Leivo Arto
Valtuutettu, tarkastuslautakunnan puheenjohtaja 0400 967600 arto.leivo@gmail.com
Lettinen Katja
katja.lettinen@gmail.com
Lohiniva Kari
Valtuutettu 0500 588 645 kari.lohiniva@
Yliluoma Satu
Luottamushenkilö 0400 696 688 art@art.inet.fi

Keskusvaalilautakunta

Aikio Heli
Keskusvaalilautakunnan varapuheenjohtaja
Jääskeläinen Eija
040 8389568
Saari Juha
Keskusvaalilautakunnan puheenjohtaja

Sivistyslautakunta

Koivisto Anni
Valtuuston 2. varapuheenjohtaja 040 4155 969 anni.koivisto@inari.fi
Kuhmonen Kalle
040 502 2668
Linkola-Aikio Inker-Anni
Luottamushenkilö
Matti Pitkänen
Luottamushenkilö
Mikkonen Kauko
Luottamushenkilö
Mäenpää Maritta
Sivistyslautakunnan puheenjohtaja 045 1288 255 maritta.maenpaa@inari.fi

Tekninen lautakunta

Franssi Eemeli
valtuutettu - pekka.franssi@gmail.com
Hirvasvuopio Harri
Luottamushenkilö
Katajamaa Marko
Teknisen lautakunnan puheenjohtaja
Kuhmonen Kalle
040 502 2668
Niittyvuopio Nina
nina.niittyvuopio@inari.fi
Näkkäläjärvi Pirita
Valtuutettu - pirita.nakkalajarvi@inari.fi
Palolahti Heli
Valtuutettu 0400 719 146 heli.palolahti@gmail.com
Sanila Tanja
Luottamushenkilö tanja.sanila@inari.fi
Tammela Kari
Valtuutettu 040 837 7691 kari.tammela@inari.fi
Tammela Reetta-Mari
Tekninen johtaja vt. 040 655 1611 reetta-mari.tammela@inari.fi

Elinvoimajaosto

Avaskari Anu
Valtuuston 1. varapuheenjohtaja, sivistyslautakunnan varapuheenjohtaja, elinvoimajaoston varapuheenjohtaja 040 564 0053 anu.avaskari@gmail.com
Kontsas Henna
Kehitysjohtaja 040 351 1330 henna.kontsas@inari.fi
Kukkamaa Rauli
Luottamushenkilö 0400 562 847 rauli.kukkamaa@inari.fi
Saastamoinen Petri
Valtuutettu, elinvoimajaoston pj. 040 560 9797 petri.saastamoinen@inari.fi
van Boxtel Katariina
Kehittämiskoordinattori 0400 231 765 katariina.vanboxtel@inari.fi

Valtuuston vaalilautakunta

Lapin liitto- kuntayhtymän edustajainkokous

Kolpeneen palvelukeskuksen kuntayhtyhmän yhtymävaltuusto

Käräjäoikeuden lautamiehet

Kiinteistötoimituksen uskotut miehet

Käräjäoikeuden lautamiehet

Konsernijaosto

Alenius Hannu
Kunnanhallituksen 1. varapuheenjohtaja 040 505 3890 hannu.alenius@co.inet.fi
Huotari Jari
Kunnanhallituksen puheenjohtaja 040 7346 722 jari.huotari@inari.fi
Print icon Tulosta sivu
Jaa tämä sivu: