Luottamushenkilöiden yhteystiedot

Kunnanhallitus

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti

Jari Huotari 040 734 6722 jarihuotari.jari@gmail.com
Hannu Alenius 040 5053890 hannu.alenius@co.inet.fi
Timo Väisänen 0400 696276 timsavaisanen@gmail.com
Anne Tuovila 040 4171662 anne.tuovila@pp1.inet.fi
Kari Akujärvi 0400446156 kari.akujarvi@gmail.com
Janne Hannola 040 5690087 jehannola@gmail.com
Maire Puikko 040 8203313 maire.puikko@suomi24.fi
Jaana Seipiharju 040 5511 506 jaana.seipiharju@gmail.com
Miia Kärnä 044 3061670 miia@lapinloitsu.fi

Valtuusto

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti

Avaskari Anu 0400 485 880 anu.avaskari@inari.fi
Sanila Toini 0400 290390 toini@sanila.fi
Tammela Kari 040 8377691 kari.tammela@gmail.com
Huotari Jari 040 1487954 jarihuotari.jari@gmail.com
Alenius Hannu 040 5053890 hannu.alenius@co.inet.fi
Hannola Janne 040 5690087 jehannola@gmail.com
Väisänen Timo 0400  696276 timsavaisanen@gmail.com
Seipiharju Jaana 040 5511 506 jaana.seipiharju@gmail.com
Seurujärvi Miina 040 7447528 miinaseurujarvi@gmail.com
Kärnä Miia 044 3061670 miia@lapinloitsu.fi
Akujärvi Kari 0400 446156 kari.akujarvi@gmail.com
Tuovila Anne 040 4171662 anne.tuovila@pp1.inet.fi
Oikarinen Eira 040 5694166

oikarinen.eira@gmail.com

Harmanen Eeva 050 3744069 eeva.harmanen@gmail.com
Puikko Maire 040 8203313 maire.puikko@suomi24.fi
Pietikäinen Vesa 0400 949972

 vesapietikainen030@gmail.com

Kuhmonen Kalle 040 5022668 -
Kemppainen Tiitu 050 4146884 tiitu.kemppainen@me.com
Pekkala Pekka 0400 155611 pekka.pekkala@pp.inet.fi
Pekkala Aslak aslak.pekkala@gmail.com
Roos Anna - annakatariinaroos@gmail.com
Sanila Tanja tanja@disainari.fi
Näkkäläjärvi Riitta 0400 205 769

riitta.nakkalajarvi@gmail.com

Savela Ritva 0400 443354 ritva.savela@pp.inet.fi
Kinnunen Aleksi 045 1398049 aleksiki91@gmail.com
Titola Lauri -

lauri.titola@luukku.com

Katajamaa Marko

Tarkastuslautakunta

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti

Pekkala Aslak aslak.pekkala@gmail.com
Kuhmonen Kalle 040 5022668 -
Yliluoma Satu 0400 696688 art@art.inet.fi
- -
Valo Arto 040 7629788 arto.valo@gmail.com
Näkkäläjärvi Riitta 0400 205769 riitta.nakkalajarvi@gmail.com
Lettinen Katja

katja.lettinen@gmail.com

Keskusvaalilautakunta

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti

Välitalo Pekka 040 584 5956
Aikio Heli - -
Maununen Kalervo 040 5194 276
Jääskeläinen Eija 040 8389568 kivitieva@pp.inet.fi
Pyykkö Maijukka 040 7307781 maijukka.pyykko@inari.fi

Sivistyslautakunta

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti

Tuovila Anne 040 4171662 anne.tuovila@pp1.inet.fi
Seurujärvi Miina 040 7447528 miinaseurujarvi@gmail.com
Titola Lauri -

laurititola@luukku.com

Sanila Tanja - tanja@disainari.fi
Pietikäinen Vesa 0400 949972

vesapietikainen030@gmail.com  

 

Roinesalo Pekka 040 2147250 pekka.roinesalo@gmail.com
Savela Ritva 0400 443354 ritva.savela@pp.inet.fi
Kinnunen Aleksi 045 1398049 aleksiki91@gmail.com
Sanila Toini - toini@sanila.fi

Sosiaali- ja terveyslautakunta

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti

Oikarinen Eira 040 5694166

oikarinen.eira@gmail.com

Pekkala Aslak - aslak.pekkala@gmail.com
Palokangas Reijo 040 7691449

reijo.palokangas@pp.inet.fi

Parviainen Raimo
Hannola Janne 040 5690087

jehannola@gmail.com

Yliluoma Satu 0400 696688 art@art.inet.fi
Kemppainen Tiitu 050 4146884 tiitu.kemppainen@me.com
Nieminen Emilia 045 6318331 emilsuur@gmail.com
Fofonoff Sergei Kp. 040 1204935

sergei.fofonoff@gmail.com

Tekninen lautakunta

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti

Pekkala Pekka 0400155611 pekka.pekkala@pp.inet.fi
Tammela Kari 040 8377691 kari.tammela@gmail.com
Katajamaa Marko 0400 310406

marko.katajamaa@gmail.com

Tanja Sanika
Kemppainen Tiitu 050 4146884 tiitu.kemppainen@me.com
Harmanen Eeva 050 3744069 eeva.harmanen@gmail.com
Alenius Hannu 040 5053890 hannu.alenius@co.inet.fi
Roos Anna - annakatariinaroos@gmail.com
Salonen Velijosi 040 5284360 velijosi@hotmail.com

Valtuuston vaalilautakunta

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti

Hannola Janne 040 5690087 jehannola@gmail.com
Kuhmonen Kalle 040 5022668 -
Tammela Kari 040 8377691 kari.tammela@gmail.com
Oikarinen Eira

oikarinen.eira@gmail.com

Seurujärvi Miina 040 7447528 miinaseurujarvi@gmail.com

Elinvoimalautakunta

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti

Seipiharju Jaana 040 5511 506 jaana.seipiharju@gmail.com
Tanja Sanila  
Kärnä Miia 044 3061670 miia@lapinloitsu.fi
Kuhmonen Kalle 040 5022668 -
Anu Avaskari -  
Katajamaa Marko 0400 310406

marko.katajamaa@gmail.com

Väisänen Timo 0400 696 276

timsa.vaisanen@gmail.com

Pennanen Tapani 045 10722201 heikkitapani.pennanen@gmail.com
Roinesalo Pekka 040 2147250 pekka.roinesalo@gmail.com

Käräjäoikeuden lautamiehet

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti

Sanila Tanja - tanja@disainari.fi
Kemppainen Tiitu 050 4146884 tiitu.kemppainen@me.com
Salonen Velijosi 040 5284360 velijosi@gmail.com
Knuutila Kari 0400 123255

kari.knuutila@pp3.inet.fi

 

Kiinteistötoimitusten uskotut miehet

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti

Harri Markku
Parviainen Raimo

 

Yliluoma Satu 0400 696688

 art@art.inet.fi

Knuutila Kari 0400 123255

kari.knuutila@pp3.inet.fi

Aikio Laila

laila.aikio@gmail.com

Haataja Marko 040 7561722

marko.haataja@hotmail.com

Pennanen Tapani 045 1072201

heikkitapani.pennanen@gmail.com

Titola Lauri -

lauri.titola@luukku.com

Salonen Velijosi 040 5284360

velijosi@gmail.com

Roos Anna - annakatariinaroos@gmail.com

Lapin Liitto -kuntayhtymän edustajainkokous

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti

Jari Huotari
Hannu Alenius

Kolpeneen palvelukeskuksen kuntayhtyhmän yhtymävaltuusto

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti

Anu Avaskari  
Kalle Kuhmonen 040 5022668

Lapin Sairaanhoitopiirin kuntayhtymän yhtymävaltuusto

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti

Avaskari Anu 0400 485880 anu.avaskari@inari.fi
Palokangas Reijo 040 7691449

reijo.palokangas@pp.inet.fi