Kunnanhallitus

Alenius Hannu
Kunnanhallituksen 1. varapuheenjohtaja 040 505 3890 hannu.alenius@co.inet.fi
Hannola Janne
Valtuutettu 045 2233 641 jehannola@gmail.com
Huhtamella Jari
Valtuutettu 040 702 5302 jari.huhtamella@pp.inet.fi
Huhtamella Jarmo
Kunnanhallituksen 2.varapuheenjohtaja 040 144 9869 jarmo_huhtamella@hotmail.com
Huotari Jari
Kunnanhallituksen puheenjohtaja 040 7346 722 jarihuotari.jari@gmail.com
Mäenpää Maritta
Sivistyslautakunnan puheenjohtaja 045 1288 255 maritta.maenpaa@gmail.com
Palolahti Heli
Valtuutettu 0400 719 146 heli.palolahti@gmail.com
Roos Anna (luottamushenkilö)
- annakatariinaroos@gmail.com
Seipiharju Jaana
Valtuutettu 040 5511 506 jaana.seipiharju@gmail.com

Valtuusto

Alenius Hannu Kunnanhallituksen 1. varapuheenjohtaja 040 505 3890 hannu.alenius@co.inet.fi
Avaskari Anu Valtuuston 1. varapuheenjohtaja, sosiaali- terveyslautakunnan puheenjohtaja, elinvoimajaoston varapuheenjohtaja 040 564 0053 anu.avaskari@gmail.com
Franssi Eemeli valtuutettu - pekka.franssi@gmail.com
Hannola Janne Valtuutettu 045 2233 641 jehannola@gmail.com
Huhtamella Jari Valtuutettu 040 702 5302 jari.huhtamella@pp.inet.fi
Huhtamella Jarmo Kunnanhallituksen 2.varapuheenjohtaja 040 144 9869 jarmo_huhtamella@hotmail.com
Huotari Jari Kunnanhallituksen puheenjohtaja 040 7346 722 jarihuotari.jari@gmail.com
Katajamaa Marko Teknisen lautakunnan puheenjohtaja
Kauppinen Henna Valtuutettu - -
Kiviniemi Hanna Valtuutettu 040 6577 433 01hanna12@gmail.com
Koivisto Anni Valtuuston 2. varapuheenjohtaja 040 4155 969 koivisto.anni@gmail.com
Kustula Kirsti Valtuutettu kirsti.kustula@gmail.com
Lappalainen Essi Valtuutettu 045 8498 070 essi.lappalainen@nellim.fi
Leivo Arto Valtuutettu, tarkastuslautakunnan puheenjohtaja 0400 967600 arto.leivo@gmail.com
Lohiniva Kari Valtuutettu 0500 588 645 karilohiniva@gmail.com
Näkkäläjärvi Pirita Valtuutettu - pirita.nakkalajarvi@gmail.com
Oikarinen Eira Valtuutettu oikarinen.eira@gmail.com
Palolahti Heli Valtuutettu 0400 719 146 heli.palolahti@gmail.com
Pietikäinen Vesa (luottamushenkilö) Valtuutettu 040 7705 173 vesapietikainen030@gmail.com
Roos Anna (luottamushenkilö) - annakatariinaroos@gmail.com
Saastamoinen Petri Valtuutettu, elinvoimajaoston pj. 040 560 9797 petri.j.saastamoinen@gmail.com
Seipiharju Jaana Valtuutettu 040 5511 506 jaana.seipiharju@gmail.com
Tammela Kari Valtuutettu 040 837 7691 kari.tammela@gmail.com
Tervahauta Janne Valtuuston puheenjohtaja 0400 485 998 janne.perttuli@gmail.com
Väisänen Timo Valtuutettu 0400 696 276 timsavaisanen@gmail.com

Tarkastuslautakunta

Kallioinen Eila
Luottamushenkilö
Kustula Kirsti
Valtuutettu kirsti.kustula@gmail.com
Leivo Arto
Valtuutettu, tarkastuslautakunnan puheenjohtaja 0400 967600 arto.leivo@gmail.com
Lettinen Katja
katja.lettinen@gmail.com
Lohiniva Kari
Valtuutettu 0500 588 645 karilohiniva@gmail.com
Yliluoma Satu
Luottamushenkilö 0400 696 688 art@art.inet.fi

Keskusvaalilautakunta

Aikio Heli
Keskusvaalilautakunnan varapuheenjohtaja
Jääskeläinen Eija
040 8389568
Maununen Kalervo
Saari Juha
Keskusvaalilautakunnan puheenjohtaja

Sivistyslautakunta

Kauppinen Henna
Valtuutettu - -
Koivisto Anni
Valtuuston 2. varapuheenjohtaja 040 4155 969 koivisto.anni@gmail.com
Kuhmonen Kalle
040 502 2668
Linkola-Aikio Inker-Anni
Luottamushenkilö
Matti Pitkänen
Luottamushenkilö
Mikkonen Kauko
Luottamushenkilö
Mäenpää Maritta
Sivistyslautakunnan puheenjohtaja 045 1288 255 maritta.maenpaa@gmail.com

Sosiaali- ja terveyslautakunta

Avaskari Anu
Valtuuston 1. varapuheenjohtaja, sosiaali- terveyslautakunnan puheenjohtaja, elinvoimajaoston varapuheenjohtaja 040 564 0053 anu.avaskari@gmail.com
Huhtamella Jari
Valtuutettu 040 702 5302 jari.huhtamella@pp.inet.fi
Kiprianoff Hanna-Maaria
Luottamushenkilö
Lassila Ida
Luottamushenkilö ida.aava@gmail.com
Leivo Arto
Valtuutettu, tarkastuslautakunnan puheenjohtaja 0400 967600 arto.leivo@gmail.com
Lindholm Esa
Luottamushenkilö
Palolahti Heli
Valtuutettu 0400 719 146 heli.palolahti@gmail.com
Seipiharju Ari
Luottamushenkilö

Tekninen lautakunta

Franssi Eemeli
valtuutettu - pekka.franssi@gmail.com
Hirvasvuopio Harri
Luottamushenkilö
Katajamaa Marko
Teknisen lautakunnan puheenjohtaja
Katajamaa Tuula
Luottamushenkilö
Kuhmonen Kalle
040 502 2668
Niittyvuopio Nina
Näkkäläjärvi Pirita
Valtuutettu - pirita.nakkalajarvi@gmail.com
Sanila Tanja
Luottamushenkilö tanja@disainari.fi
Tammela Kari
Valtuutettu 040 837 7691 kari.tammela@gmail.com

Elinvoimajaosto

Avaskari Anu
Valtuuston 1. varapuheenjohtaja, sosiaali- terveyslautakunnan puheenjohtaja, elinvoimajaoston varapuheenjohtaja 040 564 0053 anu.avaskari@gmail.com
Lappalainen Essi
Valtuutettu 045 8498 070 essi.lappalainen@nellim.fi
Saastamoinen Petri
Valtuutettu, elinvoimajaoston pj. 040 560 9797 petri.j.saastamoinen@gmail.com

Valtuuston vaalilautakunta

Lapin liitto- kuntayhtymän edustajainkokous

Kolpeneen palvelukeskuksen kuntayhtyhmän yhtymävaltuusto

Käräjäoikeuden lautamiehet

Kiinteistötoimituksen uskotut miehet

Käräjäoikeuden lautamiehet

Konsernijaosto

Alenius Hannu
Kunnanhallituksen 1. varapuheenjohtaja 040 505 3890 hannu.alenius@co.inet.fi
Huotari Jari
Kunnanhallituksen puheenjohtaja 040 7346 722 jarihuotari.jari@gmail.com
Print icon Tulosta sivu
Jaa tämä sivu: