Kunnanhallitus

Alenius Hannu
Kunnanhallituksen 1. varapuheenjohtaja 040 505 3890 hannu.alenius@co.inet.fi
Huotari Jari
Kunnanhallituksen puheenjohtaja 040 1487954 jarihuotari.jari@gmail.com
Seipiharju Jaana
Elinvoimalautakunnan puheenjohtaja 040 5511 506 jaana.seipiharju@gmail.com
Tuovila Anne
Sivistyslautakunnan puheenjohtaja 040 417 1662 anne.tuovila@pp1.inet.fi
Väisänen Timo
Kunnanhallituksen 2. varapuheenjohtaja 0400 696 276 timsavaisanen@gmail.com

Valtuusto

Alenius Hannu Kunnanhallituksen 1. varapuheenjohtaja 040 505 3890 hannu.alenius@co.inet.fi
Avaskari Anu Valtuuston puheenjohtaja 0400 485 880 anu.avaskari@inari.fi
Huotari Jari Kunnanhallituksen puheenjohtaja 040 1487954 jarihuotari.jari@gmail.com
Katajamaa Marko Teknisen lautakunnan 2.varapuheenjohtaja
Kuhmonen Kalle Tarkastuslautakunnan varapuheenjohtaja 040 502 2668
Oikarinen Eira Sosiaali- ja terveyslautakunnan puheenjohtaja 040 569 4166 oikarinen.eira@gmail.com
Pekkala Aslak Tarkastuslautakunnan puheenjohtaja, Sosiaali- ja terveyslautakunnan 1. varapuheenjohtaja aslak.pekkala@gmail.com
Pekkala Pekka Teknisen lautakunnan puheenjohtaja 0400 155 611 pekka.pekkala@pp.inet.fi
Pietikäinen Vesa Luottamushenkilö 0400 949 972 vesapietikainen030@gmail.com
Sanila Tanja tanja@disainari.fi
Sanila Toini Valtuuston 1. varapuheenjohtaja 0400 290 0390 toini@sanila.fi
Seipiharju Jaana Elinvoimalautakunnan puheenjohtaja 040 5511 506 jaana.seipiharju@gmail.com
Seurujärvi Miina Sivistyslautakunnan 2.varapuheenjohtaja 040 744 7528 miinaseurujarvi@gmail.com
Tammela Kari Valtuuston 2. varapuheenjohtaja, Teknisen lautakunnan 1.varapuheenjohtaja 040 837 7691 kari.tammela@gmail.com
Titola Lauri Sivistyslautakunnan 2. varapuheenjohtaja lauri.titola@gmail.com
Tuovila Anne Sivistyslautakunnan puheenjohtaja 040 417 1662 anne.tuovila@pp1.inet.fi
Väisänen Timo Kunnanhallituksen 2. varapuheenjohtaja 0400 696 276 timsavaisanen@gmail.com

Tarkastuslautakunta

Kuhmonen Kalle
Tarkastuslautakunnan varapuheenjohtaja 040 502 2668
Lettinen Katja
katja.lettinen@gmail.com
Pekkala Aslak
Tarkastuslautakunnan puheenjohtaja, Sosiaali- ja terveyslautakunnan 1. varapuheenjohtaja aslak.pekkala@gmail.com

Keskusvaalilautakunta

Aikio Heli
Keskusvaalilautakunnan varapuheenjohtaja
Jääskeläinen Eija
040 8389568
Maununen Kalervo
Saari Juha
Keskusvaalilautakunnan puheenjohtaja

Sivistyslautakunta

Blomster Göran
Pietikäinen Vesa
Luottamushenkilö 0400 949 972 vesapietikainen030@gmail.com
Sanila Tanja
tanja@disainari.fi
Sanila Toini
Valtuuston 1. varapuheenjohtaja 0400 290 0390 toini@sanila.fi
Seurujärvi Miina
Sivistyslautakunnan 2.varapuheenjohtaja 040 744 7528 miinaseurujarvi@gmail.com
Titola Lauri
Sivistyslautakunnan 2. varapuheenjohtaja lauri.titola@gmail.com
Tuovila Anne
Sivistyslautakunnan puheenjohtaja 040 417 1662 anne.tuovila@pp1.inet.fi

Sosiaali- ja terveyslautakunta

Fogonoff Sergei Kp.
Luottamushenkilö 040 129 2238 sergei.fofonoff@gmail.com
Oikarinen Eira
Sosiaali- ja terveyslautakunnan puheenjohtaja 040 569 4166 oikarinen.eira@gmail.com
Parviainen Raimo
Pekkala Aslak
Tarkastuslautakunnan puheenjohtaja, Sosiaali- ja terveyslautakunnan 1. varapuheenjohtaja aslak.pekkala@gmail.com
Tervaniemi Henna
Sosiaali- ja terveyslautakunnan 2.varapuheenjohtaja

Tekninen lautakunta

Alenius Hannu
Kunnanhallituksen 1. varapuheenjohtaja 040 505 3890 hannu.alenius@co.inet.fi
Katajamaa Marko
Teknisen lautakunnan 2.varapuheenjohtaja
Pekkala Pekka
Teknisen lautakunnan puheenjohtaja 0400 155 611 pekka.pekkala@pp.inet.fi
Salonen Velijosi
040 528 4360 velijosi@gmail.com
Sanila Tanja
tanja@disainari.fi
Tammela Kari
Valtuuston 2. varapuheenjohtaja, Teknisen lautakunnan 1.varapuheenjohtaja 040 837 7691 kari.tammela@gmail.com

Elinvoimalautakunta

Avaskari Anu
Valtuuston puheenjohtaja 0400 485 880 anu.avaskari@inari.fi
Katajamaa Marko
Teknisen lautakunnan 2.varapuheenjohtaja
Sanila Tanja
tanja@disainari.fi
Seipiharju Jaana
Elinvoimalautakunnan puheenjohtaja 040 5511 506 jaana.seipiharju@gmail.com

Valtuuston vaalilautakunta

Kuhmonen Kalle
Tarkastuslautakunnan varapuheenjohtaja 040 502 2668
Oikarinen Eira
Sosiaali- ja terveyslautakunnan puheenjohtaja 040 569 4166 oikarinen.eira@gmail.com
Tammela Kari
Valtuuston 2. varapuheenjohtaja, Teknisen lautakunnan 1.varapuheenjohtaja 040 837 7691 kari.tammela@gmail.com

Lapin liitto- kuntayhtymän edustajainkokous

Alenius Hannu
Kunnanhallituksen 1. varapuheenjohtaja 040 505 3890 hannu.alenius@co.inet.fi
Huotari Jari
Kunnanhallituksen puheenjohtaja 040 1487954 jarihuotari.jari@gmail.com

Kolpeneen palvelukeskuksen kuntayhtyhmän yhtymävaltuusto

Avaskari Anu
Valtuuston puheenjohtaja 0400 485 880 anu.avaskari@inari.fi
Kuhmonen Kalle
Tarkastuslautakunnan varapuheenjohtaja 040 502 2668

Käräjäoikeuden lautamiehet

Kiinteistötoimituksen uskotut miehet

Salonen Velijosi
040 528 4360 velijosi@gmail.com
Titola Lauri
Sivistyslautakunnan 2. varapuheenjohtaja lauri.titola@gmail.com

Käräjäoikeuden lautamiehet

Print icon Tulosta sivu
Jaa tämä sivu: