Kirjasto

Inarin kunnan pääkirjasto, lainausosasto 040 745 1988
Isohanni Matti Kirjastovirkailija, asiakaspalvelu, verkkopalvelut 040 745 1988 matti.isohanni@inari.fi
Kuisma Arja Vt. kirjastotoimenjohtaja (28.2.2021 asti) 040 745 1988 arja.kuisma@inari.fi
Kumpula Tapio ma. hanketyöntekijä, Kirjastoista kansanvallan foorumeiksi -hanke 040 4826498 tapio.kumpula@inari.fi
Markkanen Mervi Kaukopalvelu 040 621 1448 mervi.markkanen@inari.fi
Myyryläinen Terho Kirjastoauto 0400 327 475 terho.myyrylainen@inari.fi
Portti Reija ma. lukukoordinaattori, Lukeminen harrastukseksi -hanke (Saamelaiskirjasto) 040 592 9915 reija.portti@inari.fi
Roos Anna Kirjastonhoitaja / Saamelaiskirjasto 040 592 9915 anna.roos@inari.fi
Savenius-Katajamaa Marja Kirjastovirkailija, maksuliikenne 040 745 1988 marja.savenius-katajamaa@inari.fi
Virtanen Markku ma. osa-aikainen järjestelyapulainen (Saamelaiskirjasto) 040 592 9915 markku.virtanen@inari.fi
Print icon Tulosta sivu
Jaa tämä sivu: