Kirjasto

Inarin kunnan pääkirjasto, lainausosasto
040 745 1988
Kuisma Arja
Vt. kirjastotoimenjohtaja (30.4.2021 asti) 040 621 1360 arja.kuisma@inari.fi
Kumpula Tapio
ma. hanketyöntekijä, Kirjastoista kansanvallan foorumeiksi -hanke 040 4826498 tapio.kumpula@inari.fi
Markkanen Mervi
Kaukopalvelu 040 621 1448 mervi.markkanen@inari.fi
Myyryläinen Terho
Kirjastoauto 0400 327 475 terho.myyrylainen@inari.fi
Portti Reija
hanketyöntekijä, Lukukuntoa -hanke (Saamelaiskirjasto) 040 539 0462 reija.portti@inari.fi
Puolakka Eeva
Vs. kirjastovirkailija, asiakaspalvelu 040 745 1988 eeva.puolakka@inari.fi
Roos Anna
Kirjastonhoitaja / Saamelaiskirjasto 040 592 9915 anna.roos@inari.fi
Savenius-Katajamaa Marja
Kirjastovirkailija, maksuliikenne 040 745 1988 marja.savenius-katajamaa@inari.fi
Virtanen Markku
Ma. kirjastovirkailija, asiakaspalvelu/ Saamelaiskirjasto 040 592 9915 markku.virtanen@inari.fi
Print icon Tulosta sivu
Jaa tämä sivu: