Kirjasto

Inarin kunnan pääkirjasto, lainausosasto
040 745 1988
Kallionsivu Mikko
Kirjastotoimenjohtaja 040 158 3262 mikko.kallionsivu@inari.fi
Komi Jenna
Kirjastovirkailija 040 621 1448 jenna.komi@inari.fi
Kuisma Arja
Kirjastonhoitaja 040 621 1360 arja.kuisma@inari.fi
Markkanen Mervi
Kirjastovirkailija, kaukopalvelu 040 621 1448 mervi.markkanen@inari.fi
Portti Reija
hanketyöntekijä, lukutaitoyhteistön Inari-malli -hanke (Saamelaiskirjasto) 040 539 0462 reija.portti@inari.fi
Roos Anna
Kirjastonhoitaja / Saamelaiskirjasto-- > hanketyöntekijä, lukutaitoyhteistön Inari-malli hanke 040 733 0739 anna.roos@inari.fi
Turunen Eeva
Kirjastovirkailija 040 745 1988 eeva.turunen@inari.fi
Virtanen Markku
ma. osaikainen kirjastonhoitaja/ Saamelaiskirjasto 040 592 9915 saamikirjasto@inari.fi
Vuoriaro Kati
Kirjastoauto 0400 327 475 kati.vuoriaro@inari.fi
Print icon Tulosta sivu
Jaa tämä sivu: