Yhteystiedot

Infopiste,kunnantalon neuvonta (auki ma-to klo 9-15 ja pe klo 9-11)
toimistosihteeri Helli von Pandy-Harju  
p. 040 562 5869

Kunnanjohtaja vs. Jaakko Seppänen, ajalla 4.-24.7.2022
jaakko.seppanen@inari.fi
Kunnanjohtaja vs. Mari Palolahti,  25.7.2022 alkaen
mari.palolahti@inari.fi

Kirjaamon sähköposti: inari@inari.fi
Sähköpostia lähettäessä pyydämme huomioimaan, että jos käytössäsi on sähköposti, sen kautta ei tule lähettää arkaluontoisia tietoja, kuten tietoja terveydentilasta, pankkitilin numeroita, henkilötunnuksia tai vastaavia.

Kaikki kunnalle tuleva posti tulee lähettää kunnantalon osoitteeseen:
Inarin kunta / yksikön tai vastaanottajan nimi
Piiskuntie 2
99800 IVALO


Inarin kunnan terveyskeskuksen ja terveystalojen osoitteet

Ivalon terveyskeskus, Sairaalantie 15, 99800 Ivalo
Inarin terveyspalvelut, Saamelaiskulttuurikeskus Sajos, Menesjärventie 2 A, 99870 Inari
Sevettijärven terveystalo, Sevettijärventie 9076, 99800 Ivalo
Mielenterveyspalvelut, Piiskuntie 2, 99800 Ivalo

Ensiapu ja kiireelliset puhelut
Päivystävä sairaanhoitaja 24t /vrk,   p. 040 770 9187
Hätänumero 112

Terveyskeskus ajanvaraus klo 8.00.- 9.45 ja 13.00-14.00
p. 040 188 7400

Hälytysnumerot ja päivystys

Yhteystietohaku

Aalto Kari
Maanrakennusmestari 0400 622 639 kari.aalto@inari.fi
Aarnio Sari
lastenvalvoja, puhelinaika ti-to klo 9.-10. 040 844 5478 sari.aarnio@inari.fi
Aho Sari
vs. siivoustyönohjaaja 040 484 7303 sari.aho@inari.fi
Aikio Heli
Keskusvaalilautakunnan varapuheenjohtaja
Aikio Osmo
Toimitusjohtaja 0400 516 237 osmo.aikio@lapeco.fi
Aikio Tarja
Toimistosihteeri 040 589 5684 tarja.aikio@inari.fi
Aineenopettaja Sevettijärven koulu
0400 155 458
Aittokoski Sirpa
Terveydenhoitaja, yläaste ja lukio, Ivalo 040 520 9246 (puhelinaika klo 8.00-9.00) sirpa.aittokoski@inari.fi
Akujärvi Anssi
ATK-päällikkö 040 733 4147 anssi.akujarvi@inari.fi
Alatorvinen Paula
Toimistosihteeri 040 529 7221 paula.alatorvinen@inari.fi
Print icon Tulosta sivu
Jaa tämä sivu: