Ivalon päiväkoti

Ivalon päiväkoti toimii kahdessa eri toimipisteessä, 50-paikkainen päiväyksikkö ja 60-paikkainen vuoroyksikkö. Ivalon päiväkodilla järjestetään suomenkielistä ja pohjoissaamenkielistä varhaiskasvatusta, vuorohoitoa sekä esikoululaisten aamu- ja iltapäivähoitoa. 

Palveluohjaus 

Päiväkodinjohtaja Mari Paalanen, p. 0400 398 265, email: mari.paalanen@inari.fi

Päiväyksikkö

Eetuntie 2, 99800 Ivalo 
Päiväyksikössä toimii neljä lapsiryhmää. Suomenkieliset ryhmät Kullerot, Kanervat ja Esikot ovat avoinna arkipäivisin klo 7.15-17.00 välisenä aikana. Násti toimii arkipäivisin klo 7.30-16.30 välisenä aikana. Nástissa järjestetään kunnallista varhaiskasvatusta lapsille, joiden äidinkieli on pohjoissaame. 

Kullerot 

p. 040 820 7353, email: kullerot@inari.fi 

Kanervat

p. 040 820 9134, email: kanervat@inari.fi

Esikot 

p. 040 820 5221, email: esikot@inari.fi

Násti 

p. 040 820 9257, email: nasti@inari.fi 

Vuoroyksikkö 

Koppelontie 4, 99800 Ivalo 
p. 040 765 9227, email: vuorohoitoajat.paivakoti@inari.fi
Vuoroyksikkö on avoinna tarvittaessa iltaisin, viikonloppuisin ja öisin etukäteen ilmoitettujen lasten hoitoaikojen mukaisesti. Vuorohoitoa järjestetään lapselle, joka tarvitsee sitä huoltajan/huoltajien työssäkäynnin tai opiskelun vuoksi.
Vuorohoidon periaatteet 
Vuoroyksikössä toimii kaksi lapsiryhmää, Karpalot ja Suopursut. Osana Suopursujen ryhmää järjestetään myös esikoululaisten aamu- ja iltapäivähoito sekä 1-2 -luokkalaisten vuorohoito.
 

Karpalot 

p. 040 743 9955, email: karpalot@inari.fi 

Suopursut

p. 040 167 6766, email: suopursut@inari.fi

 

 

 

 

Print icon Tulosta sivu
Jaa tämä sivu: