Laskutusosoitteet

Inarin kunnan Y-tunnus  0190758-7

 

Taitoa Oy:n yhteystiedot

 

 LASKUTUSOSOITTEET (pdf- tiedosto) teksti myös tällä sivulla. 

 

PAPERILASKUJEN LASKUTUSOSOITTEEMME MUUTTUU 01.01.2016 ALKAEN

 

Tietoa verkkolaskujen käyttöönotosta

Ohje laskun lähettäjälle

 

Verkkolaskuosoitteemme ovat

 

Verkkolaskuosoite Inarin kunta/tilaajayksikkö

TE003701907587xx

Verkkolaskuoperaattori Tieto Finland Oy

Välittäjätunnus 003701011385

 

Inarin kunta /tilaajayksikkö Verkkolaskuosoite

Inarin kunta/osasto TE003701907587

 

Inarin kunta/Kalatalouden kehittämisrahasto TE00370190758721

Inarin kunta/Ruokapalvelu liikelaitos TE00370190758722

Inarin kunta/Tilapalvelu liikelaitos TE00370190758723

Inarin kunta/Elinkeinot & Kehitys Nordica TE00370190758725

Inarin kunta/Saariselän kehittämisrahasto TE00370190758728

 

Inarin kunta

Piiskuntie 2

99800 Ivalo

 

Paperilaskut

Tiedonvälitysoperaattorimme vaihtaa skannauspalvelun tuottajaa, mistä johtuen paperilaskujen

laskutusosoitteet muuttuvat. Aiemman sarjanumeron korvaa kunnan/kaupungin verkkolaskuosoite,

PL 299 02066 DOCUSCAN. Uusi osoitteemme/uudet osoitteemme ovat

 

Inarin kunta/osasto

TE003701907587

PL 299

02066 DOCUSCAN

 

Inarin kunta/Kalatalouden kehittämisrahasto

TE00370190758721

PL 299

02066 DOCUSCAN

 

Inarin kunta/Ruokapalvelu liikelaitos

TE00370190758722

PL 299

02066 DOCUSCAN

 

Inarin kunta/Tilapalvelu liikelaitos

TE00370190758723

PL 299

02066 DOCUSCAN

 

Inarin kunta/Elinkeinot & Kehitys Nordica

TE00370190758725

PL 299

02066 DOCUSCAN

 

Inarin kunta/Saariselän kehittämisrahasto

TE00370190758728

PL 299

02066 DOCUSCAN

 

Osoitetiedoissa oleva vastaanottajan verkkolaskusoite yksilöi kunnan/kaupungin ja sen yksikön. On tärkeää, että verkkolaskuosoite on kirjoitettu oikein. Laskuissa tulee näkyä, että lasku on osoitettu Inarin kunnalle. Lisäksi laskussa tulee olla yksilöity tieto siitä, mille kustannuspaikalle ja/tai hankkeelle lasku kuuluu ja tilaajan nimi, sähköpostiosoite tai muu tilaajan antama tunnus, jonka perusteella lasku voidaan ohjata oikeaan yksikköön tarkastusta varten.

Vaillinaisin tiedoin varustetut laskut palautetaan lähettäjälle takaisin.

 

Inarin kunnan ostolaskukäsittelyä hoitaa Kunnan Taitoa Oy.

 

Lisätietoja laskujen käsittelystä antavat

http://www.taitoa.fi/asiakaspalvelu

tai Taitoan valtakunnallinen asiakaspalvelu puh 020 6399 400, ma – pe klo 8.00 – 16.00

 

Puhelun hinta on normaali matkapuhelin- ja paikallisverkkomaksu (mpm/pvm).

 

Yhteistyöterveisin

Piia Mikkonen

toimipisteen päällikkö

Kunnan Taitoa