Yrittäjien aamukahvien 12.2. aiheena yrityksen omistamisen pelisäännöt; osakassopimukset ja perheoikeudelliset asiakirjat

30.01.2026

Yrittäjien aamukahvit järjestetään 12.2.2026 klo 8:30 alkaen Kultapiiskussa, Ivalossa.
Aamukahveilla käydään läpi, miten osakassopimus, testamentti ja avioehto turvaavat yrityksen jatkuvuuden ja yrittäjän oman aseman. Tilaisuus järjestetään yhteistyössä Niilka Oy:n kanssa.

Niilka toimii pk-yrittäjien neuvonantajana kirjanpitoon, verotukseen ja juridiikkaan liittyvissä asioissa. Kouluttaja on toiminut 20 vuotta laki- ja veroasiantuntijana palvellen niin yrittäjiä kuin yrityksiä laajasti juridiikkaan liittyvissä toimeksiannoissa. Erityisosaamisena on yhtiöiden omistusjärjestelyt sekä niihin liittyvä verotus.

Aamukahvit avaa kunnanjohtaja Tommi Kasurinen. Lisäksi pääset tutustumaan moderniin ja viihtyisään ympäristöön, jossa yrittäjät pääsevät verkostoitumaan ja löytämään uusia yhteistyömahdollisuuksia.

Ilmoittaudu mukaan 6.2. mennessä.

Print icon Tulosta sivu
Jaa tämä sivu: