Toimitilat ja tontit Inarissa

Etsitkö toimitilaa tai tonttia yrityksellesi? Millainen toimitilatarve yritykselläsi on? Vai vuokraako tai myykö yrityksesi liiketiloja tai tontteja? Yrityspalvelussamme autamme toimitilan tarvitsijoita löytämään sopivia tiloja tai tontteja yritystoimintanne aloittamiseen tai kehittämiseen.

Olemme keränneet tälle sivulle Inarin kunnassa toimivien toimitilojen, liiketilojen ja tonttien vuokraajia tai myyjiä. Tilojen tarvitsija, otathan yhteyttä suoraan vuokraajaan. Kiinteistön vuokraaja, mikäli huomaat yhteystietosi puuttuvan listalta, täytä alla oleva yhteydenottolomake.

Ivalo / Toimitilat ja liiketilat

  • Kiinteistökehitys Inlike Oy / Anne Hilli: 040-194 5670, anne.hilli@inari.fi, vuokrattavia toimitiloja ja varastoja
  • Inarin kehitys Oy / inarinkehitys@gmail.com, vuokrattavia toimitiloja
  • VT-Rent Oy / tero.lindholm@vt-rent.com, rakennuskoneiden vuokrausta ja lämmintä varasto-/hallitilaa vuokrattavana
  • Rakennusliike Bilto Oy / bilto@bilto.fi, Mika Koskenniemi: 044-736 3202, mika.koskenniemi@bilto.fi ja tero.lindholm@vt-rent.com
  • Inarin kunta / Tilapalvelut / Kalottikeskus (toimitiloja päärakennuksessa ja 8 vuokra-asuntoa Itäsiivessä) Tilavaraukset: Inarin kunta, Tilapalvelu, kiinteistöpäällikkkö Jaakko Korppila, jaakko.korppila@inari.fi, puh. 0400 398 253
  • Inergia Oy / Tarjotaan vuokralle 188 m2 toimitila, joka sisältää yhden toimistohuoneen, kuusi sermeillä jaettua työpistettä, minikeittiön, kaksi WC:tä. Vuokra 2967,60 € / kk (alv. 0%). Lisätietoa löydät täältä: Vuokrattava toimitila Ivalossa. Tiedustelut: Harri Ukkola, 040 187 9311 / harri.ukkola@inergia.fi
  • Shop&Cafe Arctic Hill, Ivalontie 7 / Myydään tai vuokrataan kahvila/matkamuistomyymälänä toimiva tila. Myynnissä yrittäjän sairastumisen vuoksi. Liiketila voidaan myydä/vuokrata kalusteineen ja varastoineen tai vaihtoehtoisesti myydä pelkkä liiketila. Juha Juttunen: juhuttun@gmail.com / 0400-690 422
  • Myydään Lintumaan teollisuusalueella Inarin kunnan vuokratontilla oleva sirkkelikatos, Kara-merkkinen kenttäsirkkeli ja Zettelmeyer pyöräkone. Tontin koko 7728 m2, tontti nro 2, kortteli 314. Vuokra n. 3000e / vuosi. Sähköliittymä sulakekoko 3 x 63A. Vapautuu sopimuksen mukaan. Hinta 23 000 €.Yhteydenotot: Markku Kiviniemi: 0400-798 183 / markku@ivalosafaris.fi 

Saariselkä / Toimitilat ja liiketilat

  • Siula Oy:n vuokratilat: Inarin Kiinteistöt Oy / Sari Nikula: 040-173 7481 (arkisin klo 9-11), sari.nikula@inari.fi

Inarin kylä/ Toimitilat

Myymälätila Inarin kirkonkylän keskeisellä paikalla keskustassa valtatien varrella 250 m2 osoitteessa Inarintie 51
Mahdollista jakaa myös kahdelle yrittäjälle.Tila sopii moneen tarkoitukseen.
Lisätietoja Inarin Kauppatalo, Antero Ylävaara 0405451349 antero.ylavaara@gmail.com

Ivalo / Tontit

  • Inarin kunta, tekninen johtaja Arto Leppälä: 0400-692 363, arto.leppala@inari.fi

Saariselkä / Tontit

  • Saariselkä Oy, toimitusjohtaja Jyrki Pyykönen: jyrki.pyykonen@op.fi ja tekninen johtaja Arto Leppälä
    arto.leppala@inari.fi, www.saariselkaoy.fi
  • Inarin kunta, tekninen johtaja Arto Leppälä: 0400-692 363, arto.leppala@inari.fi
  • Metsähallituksen Laatumaa-tontit; myyntineuvottelija Marja Vaara: 0400-713 770, marja.vaara@metsa.fi, www.laatumaa.fi

    Inarin kylä / Tontit

  • Inarin kunta, tekninen toimi

Katso myös

Ilmoita vuokrattavasta tai myytävästä toimitilasta tai tontista

 
Vuokrattava tai myytävä toimitila, liiketila tai tontti
Print icon Tulosta sivu
Jaa tämä sivu: