Elinkeino- ja kehittämispalvelut

Inarin kunnan elinkeinojen kehittäjä Elinkeinot & kehitys Nordica on itsenäinen taseyksikkö, joka toimii kunnanhallituksen alaisuudessa elinvoimalautakunnan ohjauksessa. Yksikön johtajana toimii elinkeinojohtaja.

Elinkeino- ja kehittämispalvelujen tehtävät

  • Elinkeino- ja yrityspalvelut
  • Kansainvälisyyspalvelut
  • Kehittämis- ja investointihankkeet
  • Yrityskoulutukset ja aikuiskoulutuksen koordinointi (Kalottikeskuksen entiset tehtävät)
  • Inarin kunnan elinkeinopoliittinen edunvalvonta
  • Muu elinkeinotoimea tukeva toiminta
  • Avustukset ja tuet yhteisöille
  • Kiinteistövuokraus kuuluu Kiinteistökehitys Inlike Oy:lle

 

Tutustu

Elinkeinot & kehitys Nordicassa Sinua palvelevat:
(voit aukaista myös Nordicainari.fi -kotisivut)

Elinkeinojohtaja
Samuli Mikkola
samuli.mikkola@inari.fi
gsm 040 635 9101

Palvelusihteeri
Sanna Aikio
sanna.aikio@inari.fi
gsm 045 610 1225

Kehittämiskoordinaattori
Marja Männistö
marja.mannisto@inari.fi
gsm 0400 231 765

Kansainvälisten asioiden
koordinaattori
Eila Rimpiläinen
eila.rimpilainen@inari.fi
gsm 040 562 0620

Hankekoordinaattori
Arctic Light International Events
-tapahtumahanke
Johanna Alatorvinen
johanna.alatorvinen@inari.fi
gsm 040 137 9228

Nordican sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@inari.fi
Kotisivut: www.nordicainari.fi
Fb-sivut: Elinkeinot-kehitys-Nordica

Katso myös: www.mapinari.fi
Inarilaiset yritykset löydät Nordican yritysrekisteristä

Inarin kunnan matkailumarkkinoinnista vastaa kunnan osakkuusyhtiö Inari-Saariselkä Matkailu Oy 

- www.inarisaariselka.fi, Kelotie 1, Siula-talo, 2. krs, 99830 Saariselkä
- markkinointijohtaja Tarja Manninen, tarja.manninen@inarisaariselka.fi, gsm 040 705 6080
- markkinointikoordinaattori Eeva Flinkman, eeva.flinkman@inarisaariselka.fi,  gsm 040 726 0995

 

Elinkeinot & kehitys Nordica
Sairaalantie 3b
99800 Ivalo
nordica@inari.fi
www.nordicainari.fi
www.mapinari.fi
Y-tunnus: 0190758-7