Kontaktuppgifter

Enare kommun

Piiskuntie 2, FI-99800 Ivalo, Finland
Kommunhusets öppettider  må-fre kl. 9-15

Kommundirektör
Tommi Kasurinen
tommi.kasurinen@inari.fi
050 5484123
 

Servicekontoret
Sekreterare Helli von Pandy-Harju +358 16 687 208

E-post till kommunen: inari@inari.fi
Personalens e-postaddresser: förnamn.efternamn @inari.fi

Respons

Du kan ge respons till kommunen genom blanketten (på engelska):
Respons

yhteystietohaku

Yhteystiedot

Aalto Kari
Maanrakennusmestari 0400 622 639 kari.aalto@inari.fi
Aikio Heli
Keskusvaalilautakunnan varapuheenjohtaja
Aikio Ilmari
Aikio Osmo
Toimitusjohtaja 0400 516 237 osmo.aikio@lapeco.fi
Akujärvi Anssi
ATK-päällikkö 040 733 4147 anssi.akujarvi@inari.fi
Alasuutari Topi
Etsivä nuorisotyöntekijä 0400 239 535 topi.alasuutari@inari.fi
Alavahtola Marita
Toimistosihteeri 040 170 5337 marita.alavahtola@inari.fi
Alenius Hannu
Kunnanhallituksen 1. varapuheenjohtaja 040 505 3890 hannu.alenius@co.inet.fi
Anunti Eva
Vastaava eläinlääkäri eva.anunti@inari.fi
Avaskari Anu
Valtuutettu, sivistyslautakunnan varapuheenjohtaja, elinvoimajaoston varapuheenjohtaja 040 564 0053 anu.avaskari@gmail.com
Print icon print page
share page: