Kontaktuppgifter

Enare kommun

Piiskuntie 2, FI-99800 Ivalo, Finland
Kommunhusets öppettider  må-fre kl. 9-15

Kommundirektör
Toni K. Laine 
tel 040 594 3253
toni.k.laine@inari.fi

Servicekontoret
Sekreterare Helli von Pandy-Harju +358 16 687 208

E-post till kommunen: inari@inari.fi
Personalens e-postaddresser: förnamn.efternamn @inari.fi

Respons

Du kan ge respons till kommunen genom blanketten (på engelska):
Respons

yhteystietohaku

Yhteystiedot

Aalto Kari Maanrakennusmestari 0400 622 639 kari.aalto@inari.fi
Ahola Elina Hankekoordinaattori 040 821 2362 elina.ahola@inari.fi
Aikio Heli Keskusvaalilautakunnan varapuheenjohtaja
Aikio Osmo Toimitusjohtaja 0400 516 237 osmo.aikio@lapeco.fi
Aikio Sanna Yritysneuvoja 045 610 1225 sanna.aikio@inari.fi
Aikio Tarja Toimistosihteeri 040 589 5684 tarja.aikio@inari.fi
Aineenopettaja Sevettijärven koulu 0400 155 458
Akujärvi Anssi ATK-päällikkö 040 733 4147 anssi.akujarvi@inari.fi
Print icon print page
share page: