Kontaktuppgifter

Enare kommun

Piiskuntie 2, FI-99800 Ivalo, Finland
Kommunhusets öppettider  må-fre kl. 9-15

Kommundirektör
Toni K. Laine 
tel 040 594 3253
toni.k.laine@inari.fi

Servicekontoret
Sekreterare Helli von Pandy-Harju +358 16 687 208

E-post till kommunen: inari@inari.fi
Personalens e-postaddresser: förnamn.efternamn @inari.fi

Respons

Du kan ge respons till kommunen genom blanketten (på engelska):
Respons

yhteystietohaku

Yhteystiedot

Aalto Kari
Maanrakennusmestari 0400 622 639 kari.aalto@inari.fi
Aarnio Sari
lastenvalvoja, puhelinaika ti-to klo 9.-10. 040 844 5478 sari.aarnio@inari.fi
Aikio Heli
Keskusvaalilautakunnan varapuheenjohtaja
Aikio Osmo
Toimitusjohtaja 0400 516 237 osmo.aikio@lapeco.fi
Aikio Tarja
Toimistosihteeri 040 589 5684 tarja.aikio@inari.fi
Aineenopettaja Sevettijärven koulu
0400 155 458
Aittokoski Sirpa
Terveydenhoitaja, yläaste ja lukio, Ivalo 040 520 9246 (puhelinaika klo 8.00-9.00) sirpa.aittokoski@inari.fi
Akujärvi Anssi
ATK-päällikkö 040 733 4147 anssi.akujarvi@inari.fi
Alatorvinen Paula
Toimistosihteeri 040 529 7221 paula.alatorvinen@inari.fi
Alavahtola Marita
Toimistosihteeri 040 170 5337 marita.alavahtola@inari.fi
Print icon print page
share page: