Contact information

Inari municipality

Piiskuntie 2, 99800 Ivalo
Opening hours 9am - 3pm

Municipal Director
Toni K. Laine
+358 40 594 3253
toni.k.laine@inari.fi

International Coordinator
Eila Rimpiläinen, +358 40 562 0620

Service center
Secretary Helli von Pandy-Harju, +358 16 687 208

Municipal e-mail: inari@inari.fi
Staff e-mails: firstname.surname@inari.fi
 

Feedback

The English translation of the site is the responsibility of the Administrative department. You can send feedback through the feedback form

 

yhteystietohaku

Yhteystiedot

Aalto Kari
Maanrakennusmestari 0400 622 639 kari.aalto@inari.fi
Aarnio Sari
lastenvalvoja, puhelinaika ti-to klo 9.-10. 040 844 5478 sari.aarnio@inari.fi
Aikio Heli
Keskusvaalilautakunnan varapuheenjohtaja
Aikio Osmo
Toimitusjohtaja 0400 516 237 osmo.aikio@lapeco.fi
Aikio Tarja
Toimistosihteeri 040 589 5684 tarja.aikio@inari.fi
Aineenopettaja Sevettijärven koulu
0400 155 458
Aittokoski Sirpa
Terveydenhoitaja, yläaste ja lukio, Ivalo 040 520 9246 (puhelinaika klo 8.00-9.00) sirpa.aittokoski@inari.fi
Akujärvi Anssi
ATK-päällikkö 040 733 4147 anssi.akujarvi@inari.fi
Alatorvinen Paula
Toimistosihteeri 040 529 7221 paula.alatorvinen@inari.fi
Alavahtola Marita
Toimistosihteeri 040 170 5337 marita.alavahtola@inari.fi
Print icon print page
share page: