Ivalon terveyskeskus

Salmelin Annika
Terveydenhoitaja, ke-pe, ala-aste 040 861 1873 (puhelinaika klo 8.00-9.00) annika.salmelin@inari.fi
Terveyskeskus Ivalossa osoite: Sairaalantie 15
Ajanvaraus 8.15 - 10.00 ja 13.00 - 14.00 040 188 7400
Terveyskeskus ajanvaraus klo 8:15.-10:00 ja 13:00-14.00
040 188 7400
Hätänumero
112
Varayhteydet Lapin tietoliikennehäiriötilanteissa
016 677 850
Päivystävä sairaanhoitaja 24 h/vrk (vain ensiapu ja kiireelliset puhelut)
040 770 9187
Telefax terveyskeskus
016 687 593
Hepola Anne
Johtavan lääkärin sihteeri, tietosuojavastaava, rekisteröintipiste 0400 482 256 anne.hepola@inari.fi
Pehkonen Maria
Vastaava sairaanhoitaja 040 517 8725 maria.pehkonen@inari.fi
Toimistosihteeri terveyskeskus
Kassa, potilasarkisto, neuvonta 040 482 5250 neuvonta.terveyskeskus@inari.fi
Liisanantti Outi
Johtava lääkäri 0400 699 330 outi.liisanantti@inari.fi
Fysioterapia
Ajanvaraus 040 509 8661 (klo 11.30.-12.30)
Mertaniemi Erja
Lääkekeskus 040 518 3648 erja.mertaniemi@inari.fi
Haapala Seija
Puheterapeutti 040 518 0917 seija.haapala@inari.fi
Kotihoidon laskutus
040 162 7891
Halmeaho Katriina
Laitoshoidon johtaja 040 622 7744 katriina.halmeaho@inari.fi
Alatorvinen Paula
Toimistosihteeri 040 529 7221 paula.alatorvinen@inari.fi
Valjakka Maija
Osastonhoitaja 0400 437 015 maija.valjakka@inari.fi
Osastonhoitajan sijainen
040 684 0658
Pesonen Raisa
Osastosihteeri 0400 501 684 raisa.pesonen@inari.fi
Vuodeosaston hoitajat, A-tiimi
040 770 9186
Vuodeosaston hoitajat, B-tiimi
040 756 6586
Vuodeosaston kanslia
016 687 510
Fysioterapeutti vuodeosasto
040 661 3268
Hakkarainen Sara
Hammaslääkäri 040 643 1199 sara.hakkarainen@inari.fi
Saari Jaana
Hammaslääkäri 0400 124 263 jaana.saari@inari.fi
Musta Katariina
Valistushammashoitaja 040 835 6796 katariina.musta@inari.fi
Martin Miia
Suuhygienisti 040 483 5632 miia.martin@inari.fi
Terveyskeskuskanttiini
040 663 7053
Lindroos Juha
Vastaava hammaslääkäri 040 643 1199 juha.lindroos@inari.fi
Print icon Tulosta sivu
Jaa tämä sivu: