Luottamushenkilöiden yhteystiedot

Kunnanhallitus

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti

Jari Huotari 040 734 6722 jarihuotari.jari@gmail.com
Hannu Alenius 040 5053890 hannu.alenius@co.inet.fi
Timo Väisänen 0400 696276 timsavaisanen@gmail.com
Anne Tuovila 040 4171662 anne.tuovila@pp1.inet.fi
Kari Akujärvi 0400446156 kari.akujarvi@gmail.com
Janne Hannola 040 5690087 jehannola@gmail.com
Maire Puikko 040 8203313 maire.puikko@suomi24.fi
Jaana Seipiharju - jaana.seipiharju@gmail.com
Miia Kärnä 044 3061670 miia@lapinloitsu.fi

Valtuusto

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti

Avaskari Anu 0400 485 880 anu.avaskari@inari.fi
Sanila Toini 0400 290390 toini@sanila.fi
Tammela Kari 040 8377691 kari.tammela@gmail.com
Huotari Jari 040 1487954 jarihuotari.jari@gmail.com
Alenius Hannu 040 5053890 hannu.alenius@co.inet.fi
Hannola Janne 040 5690087 jehannola@gmail.com
Väisänen Timo 0400  696276 timsavaisanen@gmail.com
Seipiharju Jaana - jaana.seipiharju@gmail.com
Seurujärvi Miina 040 7447528 miinaseurujarvi@gmail.com
Kärnä Miia 044 3061670 miia@lapinloitsu.fi
Akujärvi Kari 0400 446156 kari.akujarvi@gmail.com
Tuovila Anne 040 4171662 anne.tuovila@pp1.inet.fi
Oikarinen Eira 040 5694166 eira.oikarinen@pp.inet.fi
Harmanen Eeva 050 3744069 eeva.harmanen@gmail.com
Puikko Maire 040 8203313 maire.puikko@suomi24.fi
Pietikäinen Vesa 0400 949972 vesapietikainen@030@gmail.com
Kuhmonen Kalle 040 5022668 -
Peltonen Papu -

papu.peltonen@outlook.com

Kemppainen Tiitu 050 4146884 tiitu.kemppainen@me.com
Kangasniemi Inka 050 3287297 ikangasniemi@hotmail.com
Pekkala Pekka 0400 155611 pekka.pekkala@pp.inet.fi
Pekkala Aslak aslak.pekkala@gmail.com
Roos Anna - annakatariinaroos@gmail.com
Sanila Tanja tanja@disainari.fi
Rautiala Marke 040 8463670 marke.rautiala@gmail.com
Savela Ritva 0400 443354 ritva.savela@pp.inet.fi
Kinnunen Aleksi 045 1398049 aleksiki91@gmail.com

Tarkastuslautakunta

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti

Pekkala Aslak aslak.pekkala@gmail.com
Kuhmonen Kalle 040 5022668 -
Yliluoma Satu 0400 696688 art@art.inet.fi
Katajamaa Teuvo 0400 174760 teuvo.katajamaa@saariselka.fi
Valo Arto 040 7629788 arto.valo@gmail.com
Näkkäläjärvi Riitta 0400 205769 riitta.nakkalajarvi@gmail.com
Kuha Satu satu.kuha@gmail.com

Keskusvaalilautakunta

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti

Välitalo Pekka 040 584 5956
Aikio Heli - -
Maununen Kalervo - 040 5195276
Jääskeläinen Eija 040 8389568 kivitieva@pp.inet.fi
Pyykkö Maijukka 040 7307781 maijukka.pyykko@inari.fi

Sivistyslautakunta

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti

Tuovila Anne 040 4171662 anne.tuovila@pp1.inet.fi
Seurujärvi Miina 040 7447528 miinaseurujarvi@gmail.com
Titola Lauri -

laurititola@luukku.com

Sanila Tanja - tanja@disainari.fi
Pietikäinen Vesa 0400 949972

vesapietikainen030@gmail.com

 

Roinesalo Pekka 040 2147250 pekka.roinesalo@gmail.com
Savela Ritva 0400 443354 ritva.savela@pp.inet.fi
Kinnunen Aleksi 045 1398049 aleksiki91@gmail.com
Sanila Toini - toini@sanila.fi

Sosiaali- ja terveyslautakunta

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti

Oikarinen Eira 040 5694166 eira.oikarinen@pp.inet.fi
Pekkala Aslak - aslak.pekkala@gmail.com
Palokangas Reijo 040 7691449

reijo.palokangas@pp.inet.fi

Parviainen Raimo
Hannola Janne 040 5690087

jehannola@gmail.com

Yliluoma Satu 0400 696688 art@art.inet.fi
Kemppainen Tiitu 050 4146884 tiitu.kemppainen@me.com
Nieminen Emilia 045 6318331 emilsuur@gmail.com
Fofonoff Sergei Kp. 040 1204935

sergei.fofonoff@gmail.com

Tekninen lautakunta

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti

Pekkala Pekka 0400155611 pekka.pekkala@pp.inet.fi
Tammela Kari 040 8377691 kari.tammela@gmail.com
Katajamaa Marko 0400 310406

marko.katajamaa@gmail.com

Kangasniemi Inka 050 3287297 ikangasniemi@hotmail.com
Kemppainen Tiitu 050 4146884 tiitu.kemppainen@me.com
Harmanen Eeva 050 3744069 eeva.harmanen@gmail.com
Alenius Hannu 040 5053890 hannu.alenius@co.inet.fi
Roos Anna - annakatariinaroos@gmail.com
Salonen Velijosi 040 5284360 velijosi@hotmail.com

Valtuuston vaalilautakunta

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti

Hannola Janne 040 5690087 jehannola@gmail.com
Kuhmonen Kalle 040 5022668 -
Tammela Kari 040 8377691 kari.tammela@gmail.com
Peltonen Maria - maria.peltonen@outlook.com
Seurujärvi Miina 040 7447528 miinaseurujarvi@gmail.com

Elinvoimalautakunta

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti

Seipiharju Jaana - jaana.seipiharju@gmail.com
Kangasniemi Inka 050 3287297 ikangasniemi@hotmail.com
Kärnä Miia 044 3061670 miia@lapinloitsu.fi
Kuhmonen Kalle 040 5022668 -
Sanila Tanja - tanja@disainari.fi
Katajamaa Marko 0400 310406

marko.katajamaa@gmail.com

Rautiala Marke 040 8463670 marke.rautiala@gmail.com
Pennanen Tapani 045 10722201 heikkitapani.pennanen@gmail.com
Roinesalo Pekka 040 2147250 pekka.roinesalo@gmail.com

Käräjäoikeuden lautamiehet

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti

Sanila Tanja - tanja@disainari.fi
Kemppainen Tiitu 050 4146884 tiitu.kemppainen@me.com
Salonen Velijosi 040 5284360 velijosi@gmail.com
Knuutila Kari 0400 123255

kari.knuutila@pp3.inet.fi

 

Kiinteistötoimitusten uskotut miehet

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti

Harri Markku
Parviainen Raimo

 

Yliluoma Satu 0400 696688

 art@art.inet.fi

Knuutila Kari 0400 123255

kari.knuutila@pp3.inet.fi

Aikio Laila

laila.aikio@gmail.com

Haataja Marko 040 7561722

marko.haataja@hotmail.com

Pennanen Tapani 045 1072201

heikkitapani.pennanen@gmail.com

Peltonen Papu -

papu.peltonen@outlook.com

Salonen Velijosi 040 5284360

velijosi@gmail.com

Roos Anna - annakatariinaroos@gmail.com

Lapin Liitto -kuntayhtymän edustajainkokous

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti

Kolpeneen palvelukeskuksen kuntayhtyhmän yhtymävaltuusto

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti

Inka Kangasniemi 050 3287297 ikangasniemi@hotmail.com
Risto Kössö

Lapin Sairaanhoitopiirin kuntayhtymän yhtymävaltuusto

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti

Avaskari Anu 0400 485880 anu.avaskari@inari.fi
Palokangas Reijo 040 7691449

reijo.palokangas@pp.inet.fi

Suomen Kuntaliiton kuntapäivät

Nimi

Puhelinnumero

Sähköposti